Anna Maria Jopek w Filharmonii

9. lutego 2019

9. lutego 2019

20:00 To 23:00

pin Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera Krakowska 24, 45-075 Opole

99-129zł

masz zamiar uczestniczyć Anna Maria Jopek w Filharmonii?
Yes, I am  Nikt jeszcze nie uczestniczy w tym wydarzeniu.

Event Opis

Anna Maria Jopek – wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka.

Multiinstrumentalizm, wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem — tak najkrócej można opisać zespół AMJ. To team frontmanów i postaci pierwszoligowych na scenie jazzowej w swoim kraju. Muzycy żonglują z łatwością kolorami, formami i stylem. Muzyka AMJ zawsze w tonacji polskiej melancholii, ale i zadziornej taneczności stanowi punkt startowy dla barwnej improwizowanej narracji tej drużyny na scenie. Ciekawość świata, otwartość i wszechstronność czyni zespół niezawodny we wszystkich punktach globu. Tylko na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy wystąpili na Festiwalu Holly w Indiach, Hongkongu czy Blue Note Tokyo czy maleńkich ośrodkach koncertowych w Polsce, które są szczególnie drogie pracy AMJ. Annie Marii Jopek na scenie towarzyszyć będą: Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja), Piotr Nazaruk (flety, głos) oraz Krzysztof Herdzin (fortepian). Zabrzmią dobrze znane utwory jak i osobiste tematy AMJ mocno inspirowane ludowymi wątkami albo wręcz z nich wywiedzione. Nie zabraknie wirtuozerii, erudycji, pasji improwizacji i radość bycia razem!

Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem.

Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.
Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie.
Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu „Czas Kobiety” w reż. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę oraz współpracowała z Teatrem Pieśni Kozła. Przedostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny. Jesienią 2018 ukazała się najnowsza płyta z Branfordem Marsalistem pt. „Ulotne”, która ma już status złoty.

Bilety w cenach: 99 zł (strefa B), 129 zł (strefa A)

Organizers

Good Taste Production

ul. Dziewińska 59 60 - 178 Poznań

ul. Szamotulska 44 60 - 366 Poznań

http://goodtaste.pl/

About the Organizers

Good Taste Production to jedna z najprężniej rozwijających się agencji koncertowych w Polsce. W ostatnich latach współpracowaliśmy m.in z Dawidem Podsiadło, Brodką, Kayah, Kubą Badachem, Tomaszem Stańko i wieloma innymi artystami z Polski i zagranicy, organizując ponad 200 koncertów rocznie. Nie zważając na gatunkowe ograniczenia przygotowujemy koncerty artystów związanych z muzyką rozrywkową, jazzem czy rockiem.

How to Register?

Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtastewww.ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt

Visited 21 times, 2 Visits today

Related Event

Gdynia, Gdynia-Kosakowo Airport

3. lipca 2019 To 6. lipca 2019

Festiwal muzyczny dbywający się na terenie Gdyni oraz gminy Kosakowo od roku 2003. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w Warszawie w 2002 jako Open Air Festival. Read more…

Ul. Niezłomnych 2, 61-894 Poznań

21. grudnia 2018

19:00 To 22:30

Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 21 albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych i 4 platynowych płyt. Trzykrotny laureat Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. Read more…

ul. Norwida 18A, 60-867 Poznań

1. marca 2019

20:00 To 23:00

Niejednokrotnie na wspólnych trackach pokazywali, że świetnie się uzupełniają, a wiosną 2019 zagrają wspólnie kilka koncertów w Polsce! Guzior to reprezentant wytwórni płytowej QueQuality i wrocławskiej sceny hip hopowej. W 2015 roku wziął udział w 4 edycji Młodych Wilków, po czym ukazał się jego minialbum ylloM. Read more…