Guns N’ Roses, Elton John, Foo Fighters i inni zagrają na jednej płycie w hołdzie dla T-Rex

Muzycy między innymi Guns N’ Roses, Elton John i Foo Fighters najprawdopodobniej zagrają na płycie z coverami grupy T-Rex.

Chociaż grupa T-Rex założona przez lidera Marca Bolana istniała zaledwie 10 lat, mocno odznaczyła się na kartach historii rocka. Wytwórnia płytowa BMG ma zamiar złożyć hołd zmarłemu tragicznie wokaliście i wydać o nim dokument oraz płytę z coverami T-Rex. Nad produkcją albumu ma czuwać Hal Willner znany ze współpracy np. z Lou Reedem. 

Guns N’ Roses, U2, Foo Fighters w hołdzie dla T-Rex

W sieci szybko pojawiły się spekulacje, kto zagra na albumie poświęconym T-Rex. Rąbka tajemnicy uchylił dziennikarz Mitch Lafon, który oznajmił, że zna plotki o Guns N’ Roses, którzy rzekomo pracują nad coverem hitu „Children of the Revolution” i dodał, których jeszcze artystów możemy spodziewać się na krążku.

Nieoficjalne doniesienia wskazują, że Gunsi nagrają cover „Children of the Revolution”, który zostanie umieszczony na płycie poświęconej T-Rex. Inni artyści, których usłyszymy na albumie to U2, Elton John, Foo Fighters i Joan Jett. Jednak póki tracklista nie zostanie oficjalnie ogłoszona, plotki pozostają plotkami.

Guns N’ Roses w Polsce

Ostatni koncert grupy Guns N’ Roses odbył się w Chorzowie w 2018 roku. Grupa zagrała na Stadionie Śląskim, gdzie również zagrała covery znanych grup rockowych. W setliście znalazł się między innymi utwór AC/DC „Whole Lotta Rosie”, The Who „The Seeker” czy „Black Hole Sun” Soundgarden.